Bardzo wiele osób obawiając się kosztów korzystania z usług profesjonalnych biur nieruchomości świadczących usługi pośrednictwa przy sprzedaży nieruchomości, unika nawet zapoznania się z ich ofertą. Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że jest to bardzo złe podejście, gdyż koszty skorzystania z usług profesjonalnego pośrednika nie są wcale duże w porównaniu z wartością całej transakcji – stanowią niespełna kilka procent, a profesjonalna pomoc przy sprzedaży może być w wielu przypadkach nieodzowna!

Jakie zalety daje nam biuro nieruchomości?

Pośrednictwo biura nieruchomości to pomoc i wsparcie na każdym etapie sprzedaży – począwszy od przygotowania oferty, poprzez przygotowanie mieszkania do sprzedaży w celu podniesienia jego wartości, aż po liczne działania marketingowe i obsługę prawną całej transakcji. Pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości to dzisiaj kompleksowa obsługa, której oczekuje każdy, kto sprzedaje swoją nieruchomość. Warto pamiętać, że nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o małym mieszkaniu w centrum, czy też działce rolnej – sposób sprzedaży i podejście do niej powinno być bardzo podobne.

Sprzedaż w krótkim czasie!

Biuro nieruchomości daje nam również znacznie większa pewność pomyślnej sprzedaży w krótkim czasie – dodaje ofertę nie tylko do ogólnodostępnych miejsc jak chociażby internetowe portale ogłoszeniowe, ale również do wewnętrznych ba nieruchomości czy nawet pokazuje je bezpośrednio zainteresowanym klientom, o których posiada wiedzę, że mogliby być zainteresowani daną nieruchomością.

Zobacz również oferty wynajmu oferowane przez Biuro nieruchomości „Partner” w Gdańsku

Usługa kompleksowa

Warto zwrócić szczególną uwagę na to, że biuro nieruchomości przejmuje od nas wszystkie obowiązki związane ze sprzedażą – to nie my jesteśmy odpowiedzialni za kontakty z potencjalnymi nabywcami, to nie my umawiamy się z nimi na oglądanie danej nieruchomości czy również nie my negocjujemy warunki sprzedaży. Do nas należy jedynie ostateczny głos w dyskusji czy za daną kwotę jesteśmy w stanie sprzedać naszą nieruchomość.

Warto skorzystać!

Podsumowując, skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które funkcjonuje już dłuższy czas na danym rynku lokalnym i cieszy się zaufaniem klientów, może w znacznym stopniu odciążyć nas od wszelkich czynności związanych ze sprzedażą nieruchomości a także sprawić, że dana nieruchomość sprzeda się znacznie szybciej. Nie od dzisiaj wiadomo, że biura nieruchomości mają swoje własne sztuczki poprawiające wygląd mieszkań czy domów, a tym samym sprawiające, że są one znacznie wartościowsze i atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych kupujących.