Prawidłowe przygotowanie samochodu na nadejście zimy jest bardzo ważne. Dzięki temu nasza jazda będzie w pełni bezpieczna. Jednak jak to zrobić?

Z pewnością każdy z nas na zimę zmienia opony. Jest to bardzo dobry nawyk, ponieważ opony letnie w żadnym wypadku nie nadają się do jazdy zimowej. W okresie zimowym nawierzchnia jest bardziej śliska, z tego powodu bieżnik, jaki posiadają opony letnie nie miałby dobrej przyczepności. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku opon zimowych, które są przystosowane do trudnych warunków.

Zanim nastanie zima, warto także zatroszczyć się o uszczelki w drzwiach. Mogłoby się to wydawać mało istotne, jednak należy pamiętać, iż niskie temperatury zmieniają własności polimerów, z jakich wykonane są uszczelki w drzwiach naszego samochodu. Uszczelka staje się mniej plastyczna, tym samym jest bardziej twarda. Często podczas silnego mrozu może zdarzyć się, iż przymarznie do naszych drzwi, co skutecznie uniemożliwi ich otwarcie. Zatem warto odpowiednio zadbać o swój samochód i wcześniej posmarować uszczelki w drzwiach specjalnym środkiem.

Na przełomie października oraz listopada warto także zatroszczyć się o lakier swojego samochodu. Z pewnością wraz z rozpoczęciem listopada nie zaczyna się zima, jednak w tym miesiącu bardzo często występują obfite opady deszczu. Aby zapobiec rozwijaniu się korozji na naszej karoserii, warto ją zaimpregnować odpowiednim środkiem. Należy mieć świadomość, iż korozja może rozwinąć się przykładowo z powodu mokrych liści, które utknęły w zakamarku naszego auta. Jednak dokładnie impregnując nasz pojazd, możemy skutecznie temu zapobiec. Jak można zauważyć, przygotowania samochodu do zimy są pracochłonne, jednak dzięki temu na drodze będziemy w pełni bezpieczni, a także nasz pojazd będzie dobrze zakonserwowany.

Zanim nadejdzie mroźna zima, warto odpowiednio przygotować na ten sezon swój samochód. Stosując się do powyższych wskazówek z pewnością nasza jazda stanie się bardziej bezpieczna, a także możemy zapobiec procesom starzenia się naszego pojazdu.