Gry komputerowe cieszą się niezmienną popularnością, w tym oczywiście tytuły sportowe. To na kontynuację najbardziej popularnych tytułów sportowych czekają bowiem każdego roku gracze na całym świecie. Wśród nich dużym uznaniem cieszy się seria FIFA, pozwalająca przenieść się na najważniejsze boiska świata i spróbowanie swoich sił w profesjonalnym futbolu.

Gra FIFA 15 jest dwudziestą drugą odsłoną tej niezwykle popularnej, ukochanej przez miłośników gier komputerowych na całym świecie serii rozgrywek piłkarskich. Producent, jak co roku, dokonał wszelkich starań by nowa odsłona jego kultowego dzieła jeszcze bardziej oddawała realizm rozgrywki. Dodano standardowo nowe zestawy animacji zawodników, zadbano o podniesienie poziomu oferowanej grafiki oraz zachowań motorycznych zawodników oraz samej piłki. Gracze wybierać mogą między składami najważniejszych zespołów piłkarskich na świecie, w tym takich gigantów jak choćby FC Barcelona, Bayern Monachium czy na przykład Arsenal Londyn. Dostępne są także jednak i inne ligi, które nie są aż tak dobrze znane szerszemu gronu publiczności. Co istotne, dostępna jest również liga polska.

Wśród podstawowych ulepszeń, które często wymieniane są przez graczy Fify 15 często wymienia się między innymi lepsze zachowanie obrony oraz całość zachowania drużyn, które skoncentrowane są bardziej na wspólnej grze, aniżeli na pojedynczych potyczkach zawodników.

Gracz do wyboru ma wiele trybów gry. Poza standardowymi, pojedynczymi meczami zagrać może cały sezon swoim ulubionym klubem – zazwyczaj wybiera wówczas opcję menadżera zespołu. Odpowiedzialny jest wówczas nie tylko za rozgrywanie meczy, ale także kontrakty zawodników, decyzje podejmowane w oknie transferowym, czy na przykład udział w konferencjach prasowych. To dodaje grze realizmu i pozwala na prowadzenie danej rozgrywki przez bardzo długi czas. Jest to też najczęściej wybierana forma rozgrywki przez miłośników serii Fifa.

Dostępnych jest także wiele mini-gier, które doskonale nadają się jako możliwość poprawy swoich umiejętności technicznych. Mini-gry włączają się także zawsze automatycznie przed każdym meczem.
Gracze mogą oczywiście wybrać poziom trudności gry, który zmieniany może być również wielokrotnie. Jak zwykle zadbano także o możliwość prowadzenia rozgrywek za pośrednictwem Internetu oraz mierzenie się z graczami na całym świecie.